Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako łatwy sposób na wyjście z zadłużenia


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są dość oryginalną propozycją na rodzimym rynku propozycji kredytowych. Niemniej jednak w swojej konstrukcji przypomina już świetnie nam znajome kredyty bankowe udzielane przez zwyczajne banki. Należy jednakże wskazać na parę ważnych różnic.

1-wsza z nich to podmiot, który to jest w stanie udzielić sumy postulowanej pożyczki. Jeśli przy standardowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeśli rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Zazwyczaj jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przekazywania pożyczek lub pośredniczenia w zbywaniu nieruchomości.

Weryfikacja zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy to następna różnica między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki chcąc utrzymać wydolną politykę kredytową są zobligowane do analizowania i weryfikacji osób, jakie to są zainteresowane otrzymaniem kredytu. Dzięki temu posiadają, chociaż statystyczne podstawy aby domniemywać, że dług będzie spłacany w sposób odpowiedni.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości funkcjonuje na trochę innych zasadach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem możności sprawdzenia potencjalnej jednostki która jest zainteresowana pozyskaniem pożyczki. Nie ma dostępu do Biura Informacji Kredytowej czyli do zasadniczego sprzętu którym dysponują banki. Z związku z tym konieczne jest stosowanie adekwatnych zabezpieczeń spłacenia pożyczki