Pożyczki pod zastaw działki - najważniejsze rzeczy na jakie trzeba zwracać uwagę przy zaciąganiu


Pożyczki pod zastaw działki to perfekcyjny sposób ażeby w względnie krótkim czasie pozyskać sporą sumę pieniędzy. W ostatnim czasie stały się one coraz bardziej znane a grono zadowolonych klientów rośnie w stabilnym tempie.

Jakiego typu warunki wypada spełnić aby uzyskać interesującą pożyczkę pod zastaw działki? W pierwszej kolejności należy określić, że powinno się być właścicielem konkretnej partii obszaru tj. działki. Dzierżone przez nas uprawnienie do nieruchomości powinno być stwierdzone aktem notarialnym a w kategorii II ksiąg wieczystych musimy widnieć jako jedyni posiadacze (w przypadku gdy jest kilku współwłaścicieli to potrzebna jest ich zgoda przy zawieraniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, idealna okoliczność to takowa w której parcela nie jest obciążona jakimkolwiek uprawnieniem jednostek trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w kategorii IV KW).

Od wartości zastawianej nieruchomości pozostaje w zależności finalnie suma udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest stosunkowo większa aniżeli np. gruntu rolniczego. Z tego powodu inwestor będzie skłonny użyczyć pożyczki w większej wysokości z racji tego, że ubezpieczenie spłaty jest podobnie solidne.

Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna dlatego, że do podpisania i zatwierdzenia warunków umownych dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron zyskuje gwarancję, że wszystkie sprawy od strony prawnej pozostaną zrobione z należytą starannością.